12.06.2008

 

Fra styrke til styrke med Loctite@ 278

Loctite@ 278 er et nytt kraftig gjengelåsingslim som er både oljetolerant og bestandig mot høye temperaturer. Ettersom produktet er anaerobisk, herder det når det lukkes inne mellom tettsittende metallflater der det ikke finnes luft. Så snart det er herdet hindrer det lekkasje og at delene løsner som følge av støt og vibrasjoner.

Loctite@ 278 er både oljetolerant og anvendelig på steder der høye temperaturer forekommer.

– Når man bruker lim, er det alltid best å avfette komponentene når det er mulig, men med oljetolerante produkter som 278 kan man oppnå vellykket resultat selv med større grader av forurensning, sier Bjørn Sollie, salgssjef i Henkel. Dette seneste tilskuddet til produktutvalget vårt supplerer det eksisterende sortimentet av gjengelåsingslim med lav, middels og høy styrke – og det store utvalget betyr at man kan velge det helt perfekte produktet til å oppfylle bestemte anvendelseskrav.

– Loctite@ 278 er et godt allround gjengelåsingslim med høy styrke som kan brukes med utmerket resultat til mange anvendelser, legger han til.

Når man bruker Loctite@ 278 på M10-muttere og -bolter, er festetiden vanligvis 10 til 15 minutter, mens tiden for full herding avhenger av underlaget og åpningen som skal limes.
Selv om dette meget kraftige produktet er beregnet for bruk på permanente skjøter, er demontering mulig. Det kan gjøres ved å bruke varme på over 250 °C på den aktuelle mutteren eller bolten, og deretter anvende det nødvendige momentet ved den forhøyede temperaturen.